Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
/Wisława Szymborska/

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Ma on na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko przez rodziców czy dziadków w domu, ale i w szkołach, przedszkolach. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.

Z okazji tego wydarzenia w piątek 28 września dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do miejscowej biblioteki. Przedszkolaki z zaciekawieniem i w pełnym skupieniu wysłuchały ciekawych opowiadań czytanych przez Panią Danusię, bibliotekarkę aktywnie współpracującą z naszym przedszkolem. Czytelnicze święto obchodzimy co roku 29 września, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok.

Spotkanie zainaugurowało kolejny rok akcji „Kosz pełen książek”, dzięki której dzieci mają możliwość systematycznego wypożyczania książek na miejscu w przedszkolu. Po złożeniu przysięgi „Małego czytelnika” i otrzymaniu pamiątkowej odznaki, przedszkolaki mogły wypożyczyć interesujące ich książeczki. Bezpośredni kontakt dziecka z książką w bibliotece ma ogromne znaczenie i miejmy nadzieję, że spotkania takie zaowocują w przyszłości, bo jak mówi przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.