Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Wycieczka do Lublina

Dnia 1 października 2018r roku grupa „Misiaczków” wraz ze swoimi rodzinami pojechała na integracyjną wycieczkę do Lublina.

Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczęło się od spaceru na Zamek Lubelski, podczas którego  pani przewodnik opowiedziała o dziejach Zamku Królewskiego.

Kolejnymi punktami naszej wycieczki były Brama Grodzka, Plac po Farze, Trybunał Koronny, rynek z zabytkowymi kamieniczkami, Brama Krakowska, Wieża Trynitarska oraz  Kamienica Poetów. Udaliśmy się również do Bazyliki Ojców Dominikanów, która została wzniesiona we wschodniej części wzgórza staromiejskiego, na niewielkim wzniesieniu, tzw. górce dominikańskiej. Zwiedziliśmy również Archikatedrę Lubelską, w której zobaczyliśmy cudowny Obraz Matki Bożej.

Ostatnią atrakcją wycieczki było zwiedzanie  lubelskich podziemi, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Pożar Lublina”. Poznaliśmy tam miejskiego Szczurołapa, który bardzo ciekawie opowiadał legendy związane z Lublinem: o nazwie i herbie miasta, o Czarciej Łapie, o Kamieniu Nieszczęścia, o Drzewie Krzyża Świętego. Dzieci i dorośli słuchali wszystkiego z szeroko otwartymi oczami.

„Misiaczkom” bardzo podobała mi się ta wycieczka. Dostarczyła ona wiele nowych wrażeń, dużo informacji o Lublinie i o życiu ludzi w dawnych czasach.