Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

,,Akcja –segregacja”

14  września 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,Akcja-segregacja! 2X więcej, 2X czyściej” .Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątały. Oddziały edukacji wczesnoszkolnej sprzątały teren szkoły, w tym boisko i plac zabaw. Klasy starsze zajęły się poboczami drogi  w okolicach szkoły.W zebranych śmieciach był   głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały zebrane w wyznaczonym miejscu. Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów był zadowalający. ,,Sprzątanie Świata” – Polska 2018 odbyło się dzięki wsparciu Przedsiębiorstwu  Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej, która dostarczyła worki i jednorazowe rękawice. Czynny udział w akcji dał uczniom  do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia.Udział uczniów naszej szkoły w akcji,, Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.