Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem w przedszkolu

 

19 października 2018 roku do przedszkola z wizytą przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

Pani policjantka spotkała się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówili. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadała o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Następnie wszystkie dzieci udały się na plac przedszkolny, gdzie czekała ich niespodzianka – radiowóz. Pan policjant zaprezentował dzieciom sygnały świetlne i dźwiękowe, a każdy przedszkolak miał możliwość usiąść w samochodzie policyjnym.

Dzieci podziękowały gościom za dobre rady oraz wręczyły pamiątkowy dyplom. Uzyskana wiedza na pewno przyda się naszym przedszkolakom.