Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

OBCHODY 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Piątek 9 listopada 2018 r. był dla wszystkich szczególnym dniem, ponieważ obchodziliśmy w naszej szkole 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W szkole nie odbywały się zajęcia dydaktyczne, ale uczniowie i nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w wielu działaniach, które zostały wspólnie zaplanowane w ramach obchodów tego wielkiego dla wszystkich Polaków wydarzenia.

Nasze obchody rozpoczęliśmy uroczystym polonezem, który zatańczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz zaproszonym gościem- Panem kpt. Longinem Rozwadowskim żołnierzem Armii Krajowej. Nasz honorowy gość, który jest kombatantem i weteranem walk o niepodległość, spotkał się następnie z naszymi uczniami i opowiedział o sobie, trudnej historii naszego kraju oraz własnych doświadczeniach wojennych, czego uczniowie słuchali z ogromnym zainteresowaniem, a później także chętnie zadawali naszemu gościowi pytania.

Tego dnia uczniowie klas I otrzymali rocznicowe zeszyty i długopisy ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej, które będą dla nich wspaniałą pamiątką tych wydarzeń. Wysłuchaliśmy także występów uczniów nagrodzonych i wyróżnionych w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”: Nikoli Śledź, Julii Budki oraz Jagody Król. Każda klasa wraz z wychowawcą wykonała także plakat na wybrany spośród podanych temat: „Drogi do niepodległości”, „Twórcy niepodległego państwa polskiego”, „Polska Moja ojczyzna”, oraz „100 lat Niepodległości”, które później zostały wszystkim zaprezentowane.

Następnie wszyscy kibicowaliśmy uczestnikom Quizu historycznego zorganizowanego na zasadach znanego teleturnieju 1 z 10, który odbył się w dwóch etapach- dla klas IV-VI oraz dla klas VII-VIII. Była to dla nas wspaniała powtórka wiedzy dotyczącej historii naszego kraju.

Punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, czym rozpoczęliśmy uroczystą akademię (montaż słowno-muzyczny) przygotowaną przez uczniów, poświęconą wydarzeniom związanym z dążeniami do odzyskania przez Polskę niepodległości. Po jej zakończeniu mieliśmy możliwość spędzić czas na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, co wywołało wśród uczniów mnóstwo radości. Na zakończenie naszych szkolnych obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości obejrzeliśmy „Taniec dla Niepodległej” w wykonaniu uczniów klasy V a, przygotowany przez Panią Martę Stefańską.

Wszystkie podjęte przez nas działania pozwoliły nam na godne uczczenie 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz przyczyniły się do budowania u dzieci i młodzieży postawy Młodego Polaka Patrioty.