Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Biesiada Patriotyczna

17 listopada w Remizie OSP w Ciechankach Przedszkole w Ciechankach uczestniczyło w świętowaniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość przygotowana została przez grupę nieformalną „Razem dla Ciechanek”. W ramach współpracy Przedszkola ze środowiskiem lokalnym Przedszkole w Ciechankach stało się partnerem działań grupy w projekcie „Niepodległa łączy pokolenia”. W spotkaniu uczestniczyło kilka pokoleń mieszkańców Ciechanek – począwszy od dzieci poprzez młodzież ich rodziców, aż po pokolenie seniorów.

Swoją obecnością zaszczycili: p. Jarosław Burkiet z-ca dyrektora ZSP w Ostrówku, p. Bożena Warzyszak Dtrektor SP w Puchaczowie p. Danuta Drzewosz-Jaszuk – pracownik biblioteki w Ciechankach,  p. Leszek Gil Prezes OSP w Ciechankach, przedstawiciele Stowarzyszenia Kobiet Gminy Puchaczów, Radni oraz Rada Sołecka wsi Ciechanki.

W klimat patriotycznej biesiady wprowadziła wszystkich biało-czerwona dekoracja. Uczestnikom wręczone zostały kotyliony w barwach narodowych przygotowane przez dzieci oraz panią Annę Kanadys w ramach warsztatów plastycznych. Potem zaprezentowana została patriotyczna inscenizacja słowno-muzyczna przygotowana przez dzieci oraz panią Annę Walczuk –instruktora warsztatów teatralnych. Młodzi aktorzy wraz z autorką spektaklu otrzymali gromkie brawa. Następnie uczestnicy warsztatów kulinarnych zaprosili wszystkich do degustacji potraw przygotowanych przez nich pod okiem pani Iwony Polak.

Spotkanie ożywił przygotowany przez przedstawicieli Przedszkola w Ciechankach konkurs wiedzy o Polsce „Kocham Cię Polsko!”, w którym udział wzięło 10 wielopokoleniowych drużyn. Uczestnicy spróbowali swoich sił w konkurencjach takich jak: „Kalambury”, „Kto jest kim?”, „Czy znasz to miasto?”, „Urodziny” oraz  „Jaka to melodia?”.

Wszystkim uczestnikom wręczone zostały nagrody ufundowane przez Gminę Puchaczów, Sołectwo Ciechanki oraz sponsorów.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem  pieśni patriotycznych, legionowych oraz ludowych.