Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Wycieczka do piekarni

Przedszkolaki z Zawadowa 21.11.2018 wybrały się na wycieczkę do piekarni w Puchaczowie. Już podczas drogi do piekarni, idąc chodnikiem, poczuliśmy bardzo przyjemny zapach świeżo pieczonego pieczywa. Dzieci z ciekawością pytały: Co tak pięknie pachnie?!” odpowiedz poznały chwile później. Do piekarni zaprowadziła nas pani Agnieszka i oddała pod opiekę panów piekarzy. Po wejściu do pomieszczenia w którym piekarze wyrabiają ciasto zaskoczyło nas tempo pracy panów piekarzy. Nikt nawet na chwilę nie przestawał pracować. Panowie również podczas rozmowy z dziećmi nie przerywali dzielenia, gniecenia, rzucania ciasta i sypania mąką. Dzieci obejrzały wszystkie znajdujące się w piekarni maszyny, ułatwiające pracę piekarzy: wagę do ciasta, maszynę do robienia bułek kajzerek, ogromne miksery. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć pomieszczenie w którym chleb wyrasta oraz piec do pieczenia chleba. To właśnie ten piec był źródłem wspaniałego zapachu, który poczuliśmy idąc do piekarni! Ponadto dzieci widziały miseczki do pieczenia chleba, stolnice, blachy, krajalnice do pieczywa i wielką łopatę do wyjmowania gorących wypieków. Panowie piekarze mają naprawdę wiele atrybutów!

Gdy myśleliśmy, że to już koniec naszej wycieczki Pani Agnieszka zaprosiła nas do obejrzenia sklepu- po to by dzieci mogły zobaczyć co dzieje się z chlebem po opuszczeniu piekarni. Dzieci bez trudu odlazły pieczywo na sklepowych półkach, a Pani ekspedientka przypomniała, że zawsze, gdy wybieramy pieczywo w sklepie należy mieć założone foliowe rękawiczki. Ponad to dzieci obejrzały pozostałe działy, a na końcu Pani kasjerka pokazała przedszkolakom  jak nabijać produkty na kasę. Każdy z naszych przedszkolaków mógł usiąść przy kasie, uruchomić taśmę oraz wbić na kasę jeden produkt.

I tak nasza wycieczka dobiegła końca. Panowie piekarze przygotowali dzieciom słodką niespodziankę i wręczyli nam całe pudełko cieplutkich rogalików z czekoladą! Mniam!

Dzieci bardzo serdecznie podziękowały wszystkim osobom które je oprowadzały, wręczyły również specjalne podziękowanie dla właścicieli sklepu i piekarni.