Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Noc cudów w naszej szkole

Wolontariusze z naszej szkoły już trzeci raz włączyli się w ogólnopolską akcję ,,Szlachetna Paczka’’. Gdy pierwszy etap, czyli wybór rodziny mieliśmy za sobą zaczęły się przygotowania do stworzenia paczki. Przez trzy tygodnie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice przynosili potrzebne produkty dla rodziny. W tym roku do naszej zbiórki przyłączyły się także przedszkolaki z Ciechanek oraz pracownicy biura podróży Karol Travel. Tegoroczna akcja przeszła nasze największe oczekiwania. Udało się nam skompletować dwadzieścia pięć paczek pełnych żywności, ubrań dziecięcych, pampersów i środków chemicznych. Wszystkie te rzeczy 8 grudnia 40 wolontariuszy dostarczyło do magazynu w Kraśniku, a następnie bezpośrednio do rodziny. Był to bardzo wzruszający moment. Rodzina, którą wybraliśmy nie mogła uwierzyć, że wszystkie zapakowane pięknie pudełka są tylko dla nich. Emocje wzięły górę i u wszystkich można było dostrzec szklące się oczy. Była to dla nas wszystkich ogromna lekcja pokory, dzięki której wiele osiągnęliśmy. Bo uśmiech, radość oraz ogromna wdzięczność drugiej osoby sprawia, że dzieją się cuda, których sami jesteśmy sprawcami.

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu w Ostrówku dziękujemy wszystkim, którzy spowodowali, że ktoś tegoroczne święta będzie miał bardziej radosne jednocześnie mamy nadzieje, że dzięki wielkiej życzliwości sztabu ludzi noc cudów w obdarowanej rodzinie będzie trwała nie tylko w ten weekend.