Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Uczniowie  edukacji wczesnoszkolnej ze  Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej  w Ostrówku przystąpili do Międzynarodowego Projektu ,,Piękna nasza Polska cała”. Po zapoznaniu się z regulaminem Projektu wybraliśmy i wykonaliśmy następujące   zadania.

Zadanie 1.Nauka, osłuchanie się i śpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

W dniu 9 listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej włączyli się wspólnie innymi uczniami szkoły, nauczycielami, rodzicami oraz kombatantem zaproszonym na tą uroczystość, żołnierzem Armii Krajowej.

do odśpiewania hymnu narodowego.


Zadanie 2. Przeprowadzenie zajęcia otwartego dla rodziców o tematyce patriotycznej według własnego scenariusza.

Realizując to zadanie w klasie I a zostały przeprowadzone zajęcia otwarte  dla rodziców i zespołu nauczycieli  ,,Polska to mój dom” . Zajęcia prowadziła i przygotowała własny scenariusz Marzanna Kraska.

 

Zadanie 4. Nauka piosenki o tematyce patriotycznej.

Uczniowie klasy I b nauczyli się i zaśpiewali piosenkę ,,A to Polska właśnie” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Zadanie 5. Nauka tańca ludowego.

W ramach Projektu uczniowie klasy I a i b zatańczyli Krakowiaka w trakcie ślubowania. W ten sposób włożyli swój wkłada w obchody  100  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zadanie 6. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej.

W ramach realizacji projektu uczniowie klasy I b  zaprezentowali wiersz uczniom naszej szkoły ,,Polska moja ojczyzna.”

 

Zadanie 7.Wykonanie gazetki  „Piękna nasza Polska cała”

W ramach zadania wykonaliśmy gazetkę ścienną  na korytarzu ,,Piękna nasza Polska cała”. Zgromadziliśmy na niej widokówki z różnych regionów Polski, nasze symbole narodowe oraz  drzewo narodowe.

 

Zadanie 8.Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu”

Uczniowie klasy III wraz z rodzicami zaprojektowali i przygotowali na dużych plakatach strój damski z naszego regionu Jest to strój kobiecy  z  Zawadowa.  Nie mamy stroju męskiego więc przygotowaliśmy plakat ze  strojem z Lubelszczyzny.

 

Zadanie 10. „Według przepisu Babci lub Dziadka”

Zgodnie z zadaniem uczniowie ugotowali przy pomocy naszych pań kucharek zupę ,,Zalewajkę” bardzo popularną w naszym regionie oraz racuszki. Dania były bardzo smaczne z ochota wszyscy przystąpili do ich konsumpcji. Przepisy pozyskaliśmy od pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Ostrówka.

Zadanie 12. „Piękna nasza Polska cała „ wysłanie pocztówki.

Nasza miejscowość, w której znajduje się szkoła nie ma wydrukowanej pocztówki. Dlatego też uczniowie klasy I  a przygotowali pocztówkę z elementami charakteryzującymi naszą okolicę.

Zadanie 13. Napisz kartkę Bohaterom”

Realizując to zadanie wysłaliśmy w miesiącu październiku 50 kartek dla naszych bohaterów Powstania Warszawskiego. Do tego działania włączyli się uczniowie całej społeczności szkolnej. Gotowe kartki wysłaliśmy naszym bohaterom. W ramach tego działania zorganizowaliśmy  prelekcję o Powstaniu warszawskim, którą wygłosiła dla uczniów pani dyrektor Małgorzata Marcinek nauczyciel historii w naszej szkole.

 

Zadanie 14. Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”

Klasa III zorganizowała wraz z rodzicami konkurs obejmujący zasięg szkolny związany z 100rocznicą  odzyskania niepodległości przez Polskę. Komisja wybrała 3 najładniejsze prace, które zostały wywieszone na korytarzu.

 

Zadanie 16. „Drzewo Pamięci”

Uczniowie klasy II wraz z rodzicami pozyskali ze szkółki leśnej dęba, którego wspólnie z uczniami edukacji wczesnoszkolnej posadzili na terenie przylegającym do naszej szkoły. Dąb został ogrodzony i zawisła na nim tabliczka z jakiej okazji został zasadzony. Uczniowie odwiedzają drzewo i dbają o nie.

Zadanie 18 „Szlakiem historii”

W miesiącu wrześniu  wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Stare Miasto. Byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Pomniku Józefa Piłsudskiego, Małego Powstańca. Wysłuchaliśmy wiele ciekawych historii związanych z Warszawą.

 

Zadanie 20. Zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni

Uczniowie klasy drugiej wraz z panią Halina Cieślik przygotowali dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej konkurencje sportowe. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na biało- czerwono. Konkurencje odbyły się na hali sportowej. Wszyscy z zaangażowaniem przystąpili do działań. Było bardzo wesoło, każdy uczestnik zawodów mógł wykazać swoje zdolności sportowe.

 

Projekt koordynowały :panie Marzanna Kraska i Halina Cieślik