Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Pierwsze kroki na nartach

30 stycznia uczniowie klasy Va wyjechali na swoją pierwszą lekcję narciarską. Dla większości dzieci było to nowe wyzwanie i doświadczenie. Kto mógł i potrafił samodzielnie korzystał ze stoku narciarskiego.

Swoją przygodę zaczęliśmy od dobrania odpowiedniego sprzętu narciarskiego. Gdy wybór nart mieliśmy już za sobą, odpowiednio wyposażeni ruszyliśmy na stok, gdzie czekał na nas instruktor jazdy na nartach. Lekcja rozpoczęła się od rozgrzewki. Wcale to nie było takie proste, gdyż w butach narciarskich i po mokrym na bieżąco padającym śniegu bieganie wydawało się jakby utrudnione. Wszyscy jednak poradzili sobie świetnie. Gdy już wszystkie partie ciała zostały przygotowane, nadszedł czas na założenie nart i naukę ustawienia się i podejścia na stok. Mimo tego, iż narty na nogach uczniów były pierwszy raz wszyscy poradzili sobie i z tym zadaniem bardzo dobrze. Radość była na twarzach dzieci, gdy mogły i potrafiły samodzielnie zjechać, wyhamować i zatrzymać się. Nie zabrakło oczywiście pierwszych wywrotek i upadków. Na szczęście były to upadki kontrolowane i nikomu nic się nie stało.

Z pewnością była to dobra lekcja wytrzymałościowa. Dzięki pierwszym krokom stawianym na stoku narciarskim uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości oraz zasmakować  nowych sposobów aktywnego spędzania czasu, a ferie przecież już niedługo. Być może cześć z nowicjuszy narciarskich zechce wrócić do nart podczas wypoczynku zimowego.

Jedno jest pewne- nie był to zdecydowanie ostatni raz, kiedy zjeżdżaliśmy na nartach.