Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Spotkanie z myśliwym

8 lutego 2019 roku odwiedził nas niezwykły gość. Był to myśliwy z Koła Łowieckiego „Bażant” pan Marian Walkowsk.

Celem tego spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie ze strojem myśliwego i jego rolą, jaką pełni w lesie, kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt,  odpowiedzialności za stan otaczającej ich przyrody; rozwijanie umiejętności społecznych dzieci.

Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na gościa, zerkając raz po raz w stronę drzwi. Po chwili  ich oczom ukazał się widok pięknie ubranego myśliwego. Gość z wielkim entuzjazmem opowiadał dzieciom o swoich zainteresowaniach. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywa myśliwy w życiu lasu. Zwrócił uwagę na  konieczność dbania o zwierzęta, dokarmiania ich zimą, szanowania ich środowiska naturalnego. Zaproszony gość pokazał zdjęcia zwierząt leśnych i w skrócie scharakteryzował ich warunki życia. Swoją opowieść ubarwił trofeami myśliwskimi. Powiedział również, co jest przysmakiem np.: dzików, saren, bażantów, zajączków, przypomniał o zasadach właściwego  zachowania się w lesie.

Dla naszych milusińskich ważna była także informacja, jak dzieci i dorośli powinni zachować się podczas niespodziewanego spotkania z mieszkańcami lasu. Pan Marian Walkowski podkreślił, że zwierzęta boją się, czują i cierpią tak samo jak człowiek i że nie należy ich krzywdzić.

Na pożegnanie dzieci wręczyły naszemu miłemu gościowi dyplom z podziękowaniem za poświęcony czas i przekazanie  cennej wiedzy, zapraszając jednocześnie na kolejne spotkanie.