Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 

Sówki i Misiaczki w Bibliotece

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

W dniu 6 marca 2019 roku dzieci z grup ,,Sówki” i ,,Misiaczki” odwiedziły bibliotekę w Ciechankach. Pani Danuta Jaszuk przeprowadziła zajęcia biblioteczne pt. „Droga książki od pisarza do czytelnika”. Dzieci miały okazję wysłuchać pogawędki na temat powstawania książki. Aby książka mogła trafić w nasze ręce musi ona przejść długą drogę. Od pomysłu przez pisanie, ilustrowanie, drukowanie w wydawnictwie. Gotowe egzemplarze książki wysyłane są do  księgarni. Tam z kolei książka trafia bezpośrednio w ręce czytelnika lub też do biblioteki, gdzie następuje proces opracowania: nadanie numeru, opieczętowanie pieczęcią biblioteki, oprawienie w folię, katalogowanie oraz nadanie klasyfikacji zgodnie z treścią. Tak przygotowana książka gotowa jest do wypożyczenia.

Nie zabrakło głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie „Jak miś jechał na wycieczkę”, której ze skupieniem wysłuchały.

Zwieńczeniem spotkania była praca plastyczna – wykonanie własnej książeczki, którą każdy przedszkolak pokolorował.

W podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki przedszkolaki  wręczyły prowadzącej laurkę.