Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 

5 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności. Tradycją stało się przekazanie władzy Samorządowi Uczniowskiemu. Pani  dyrektor Małgorzata Marcinek  wręczyła symboliczny klucz przewodniczącej samorządu Natalii Biernackiej, która wraz z wiceprzewodniczącym samorządu Filipem Doboszem zaprezentowała nową Radę Pedagogiczną. Uczniowie wcielili się w role nauczycieli. Starali się ukazać strojem najbardziej charakterystyczne elementy i cechy danej osoby. Po prezentacji uczniowie udali się do klas, a ich zadaniem było wykonanie plakatu związanego z obchodami 10. rocznicy nadania imienia naszej szkole.

W tym dniu uczniowie mogli się wykazać swoją wiedzą na temat lektur. Odbyły się dwa konkursy czytelnicze dla uczniów klas IV – VI i VII – VIII. Uczestnicy wykazali się dużą wiedz,ą o czym może świadczyć to, że w starszej grupie wiekowej nie udało się wskazać zwycięzcy i zostały przyznane dwa pierwsze miejsca. Uczniowie klas I- III zaprezentowali prace plastyczne, związane z przeczytanymi książkami. Najlepsze rysunki zostały nagrodzone.

Jednak największe emocje wzbudził konkurs talentów , w którym uczniowie ze wszystkich klas zaprezentowali swoje umiejętności. Pokazy różnego rodzaju tańców, piosenek oraz skeczy kabaretowych zostały perfekcyjnie przygotowane przez uczestników przeglądu. Najlepsze wykonania zostały nagrodzone wielkimi brawami. Niezapomniane wrażenie wzbudziło wykonanie piosenki „ Hawana” przez Natalię Biernacką i towarzyszącego jej na perkusji Filipa Dobosza. Ukoronowaniem występów było zaprezentowanie przez uczniów klasy 5 a układu tanecznego do piosenki z filmu „ Dirty dancing”. Został on przygotowany przez panią Martę Stefańską.

W końcu nadszedł czas na zabawę karnawałową. Do tańca zagrzewał wszystkich zespół muzyczny. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy w rytm przebojów. Na zabawę choinkową przybyło wielu rodziców ze swoimi pociechami. Jak co roku odbyła się loteria fantowa. Pieniądze zebrane w czasie akcji zostały przeznaczone na zakup lektur do biblioteki szkolnej. Uczniowie w przerwach mogli skorzystać ze sklepików, które prowadzili jak co roku i rodzice. Dzień zabawy dobiegł końca. Z niecierpliwością będziemy czekać do następnego roku i kolejnych niespodzianek.