Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno…

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkolna z zimowej na wiosenną, a dzieci z grupy 6-latków wykonały kukłę „Marzannę”- symbol odchodzącej zimy.

21 marca przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.  Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. O godzinie dziewiątej przedszkolaki wraz ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali i z niecierpliwością oczekiwały na przyjście wiosny. Poznały zwyczaj pożegnania zimy (topienie Marzanny), śpiewały piosenki i rozwiązywały wiosenne zagadki. Następnie przywołały wiosnę głośnymi okrzykami.

Jakież było ich zdziwienie i radość, gdy pojawiła się „Kolorowa Pani Wiosna” i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy „w zielone”. Potem wszyscy zatańczyli w rytm piosenek „Witamy wiosnę” i „Maszeruje wiosna” , w trakcie których „Wiosna” osłodziła zabawę cukierkami.

Na koniec spotkania przedszkolaki z „Marzanną” i „Panią Wiosną” przeszły barwnym korowodem po całej miejscowości by dźwiękami instrumentów i głośnymi okrzykami oznajmić mieszkańcom, że nadeszła wiosna. Podczas przemarszu dzieci wypatrzyły pierwsze oznaki budzącej się do życia przyrody: krokusy, przebiśniegi i sasanki. Spacer umilał radosny śpiew skowronka.

Dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre. Spotkanie dostarczyło miłych i niezapomnianych wrażeń.