Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

27 kwietnia2019r. w miejscowości Ostrówek kolonia odbyła się uroczystość związana z 75. rocznicą mordu na 24 mieszkańcach wsi. 9 kwietnia 1944roku w pierwszy dzień Wielkanocy, przed godzina 6 rano, kiedy część ludności wybrała się do kościoła w Łańcuchowie, w Ostrówku Kolonii zatrzymało się kilka ciężarówek z niemiecką żandarmerią. Hitlerowcy niezwłocznie otoczyli wieś i przystąpili do pacyfikacji. Spalono 18 budynków mieszkalnych i gospodarczych, strzelano do ludzi wybiegających z mieszkań. Mordowano i palono dzieci i dorosłych. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w Kaplicy w Ostrówku . Następnie zebrani udali sie pod pomnik wzniesiony ku czci pomordowanych. Harcerze z naszej szkoły zaciągneli wartę honorową przy pomniku.   Po części oficjalnej nadszedł czas na występy.

Uczniowie mieszkający w Ostrówku Kolonii, uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku  występy rozpoczęli polonezem w wykonaniu najmłodszych dzieci. Następnie starsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, bogaty w treści patriotyczne, umiłowania najbliższej okolicy oraz szacunku dla ojczyzny i symboli narodowych. Zebrani z wielką uwagą wysłuchali montażu. Występ uczniów tak zachwycił publiczność, że uczniowie otrzymali brawa na stojąco oraz odbierali indywidualne gratulacje od Pana starosty, wicestarosty i wielu innych gości.

Do występu uczniów przygotowywały Panie Halina Cieślik i Marzanna Wróbel-Kraska, które podobnie jak uczniowie odebrały gratulacje od władz powiatowych, sołtys wsi Ostrówka Kolonii  i mieszkańców.