Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

,,Bez odblasków o zmroku nie robię nawet kroku”

Pod tym hasłem 12 marca 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantkami  Komendy Powiatowej w Łęcznej. Cała społeczność szkolna z ogromnym zainteresowaniem obejrzała występy uczniów klasy I a i II . W wierszach, inscenizacjach  i piosenkach młodzi artyści przekazali wiedzę dotyczącą bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Widzowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Mieli możliwość utrwalić zasady przechodzenia przez jezdnię, umiejętność rozpoznawania ważnych znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz pojęć związanych z ruchem drogowym. Panie  policjantki uświadomiły dzieciom realne zagrożenia wynikające z uczestnictwa w ruchu drogowym i wskazały jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Nasza szkoła bierze udział w  Akcji Ogólnopolskiej Kampanii  Edukacyjno-Informacyjnej ,, Bezpieczna droga”, która ma na celu pomóc dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim pokazać jak ważne jest noszenie odblasków i bycie widocznym na drodze. Z tej okazji wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe. Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce. Na zakończenie dzieci chętnie robiły grupowe zdjęcia z paniami policjantkami.

Spotkanie przygotowały panie: Marzanna Kraska i Halina Cieślik.