Naszą witrynę przegląda teraz 330 gości 

Pierwsza Pomoc

10 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani Marta Brodowska – ratownik medyczny. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach 3-4-latków oraz 5-6-latków. Pani opowiedziała przedszkolakom, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pani ratownik dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności czy złamania. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Poznały podstawowe akcesoria ratownika medycznego takie jak szyny, kołnierz, lód na stłuczenia, bandaże.. Po części  teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod okiem prowadzących samodzielnie wykazywały się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Na koniec spotkania dzieci ćwiczyły bandażowanie złamanych kończyn swoich kolegów i koleżanek.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.  Zajęcia w naszym przedszkolu były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może w przyszłości zaowocować uratowaniem życia. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i właśnie dlatego z tą tematyką należy oswajać  już od najmłodszych lat.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny, a pani Marta Brodowska sprawiła, że każdy przedszkolak chętnie brał udział w zajęciach.