Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości 

„Pamięci ich będziemy godni”

10 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Ostrówku zaszczytnego imienia

 

10 rocznica nadania szkole imienia był okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, pomimo iż czas je porządkuje, zwykle dodaje im blasku, nieraz sprawia, że pewne zdarzenia umykają z pamięci, jednak takie spotkania przywołuje je wszystkie ponownie.

6 czerwca zatrzymaliśmy się na moment, aby świętować 10 rocznicę nadania naszej szkole zaszczytnego imienia Bohaterów Armii Krajowej. Uroczystości rozpoczęła msza święta, po której wróciliśmy do szkoły, aby obejrzeć piękną część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli. Dzieci zaprezentowały piękne wiersze wzbogacone śpiewem chóru oraz tańcami. Bardzo interesującym punktem programu były prezentacje multimedialne przygotowane przez Panią Urszulę Przystup, Panią Dyrektor oraz naszą uczennice Natalię Biernacką.

W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością goście, którzy z ogromnym wzruszeniem oglądali przygotowaną część artystyczną, po której zabierali głos, aby przekazać słowami podziękowania oraz szacunek dla imienia, jakie nosi nasza szkoła.

Dzięki takim chwilom, uroczystościom oraz spotkaniom z wielkimi osobowościami nasi uczniowie oraz my nauczyciele pamiętamy, że

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie.”