Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

,,Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”

 

Pod tym hasałem 16 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”  organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Jej celem było  podjęcie  działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. Wyposażeni w worki i rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami zbierali wszystko to, co znalazło się na poboczach drogi, przy szkole, przystanku,  na placu zabaw, wokół,, Orlika”. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Bardzo smutne jest to, że nawet w dzisiejszych czasach, nie wszyscy są świadomi, jak wielki wpływ mają śmieci  na otoczenie. ,,Sprzątanie Świata” to wyjątkowa okazja, pokazująca jak dzieci mogą dać przykład dorosłym. Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Wszyscy dobrze się bawili i jednocześnie zdali sobie sprawę, że inicjowanie takich działań zmniejszyło ich negatywny wpływ na środowisko. Akcja ,,Sprzątanie Świata” przyczyniła się do wzrostu świadomości ekologicznej młodych ludzi, a także do poprawy stanu czystości terenów objętych sprzątaniem. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o konieczności segregacji i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.