Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

„Gdzie mieszka bajeczka…”

W dniu 20.09.2019 r. przedszkolaki złożyły wizytę  w Bibliotece Gminnej  w Ciechankach.  Na początku spotkania pani Monika przypomniała starszakom  zasady wypożyczania książek a nowych zapoznała z biblioteką.

W bibliotece na przedszkolaków czekała niespodzianka - zmartwiona bajkowa wróżka, powitała dzieci piosenką  „Witajcie w naszej bajce”. Oznajmiła dzieciom, że  czarodziej Kadabra pomieszał bajki a w kuferku zostawił list i   zadania do rozwiązania. Przedszkolaki  bez problemu poradziły sobie z zadaniami: odgadywały ilustracje do bajek, nadawały prawidłowe tytuły bajkom, bawiły się w skojarzenia, odgadywały prawidłowe treści bajek, rozwiązywały zagadki i losowały bajkowe rekwizyty z worka. W ten sposób pomogły bohaterom powrócić do swoich książek i w krainie bajek zapanował ład i porządek. Następnie dzieci wraz z bajkową wróżką złożyły przyrzeczenie małego czytelnika.

Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało zakładkę do książek i wypożyczyło książeczkę do domu.

Zajęcia rozpoczęły coroczną akcję „Kosz pełen książek” w ramach której dzieci będą co tydzień (w każdy piątek) w przedszkolu  wypożyczały książki.