Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Światowy Dzień Drzewa

Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je!

Dnia 10 października 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia  Drzewa dzieci z grupy Sówek zaprosiły koleżanki i kolegów z całego przedszkola do wspólnego świętowania.  Na naszej przedszkolnej scenie Sówki zaśpiewały piosenkę „Kolorowe listki”, która poderwała do tańca wszystkie dzieci. Następnie przedszkolaki uczestnicząc w jesiennym quizie wykazały się znajomością gatunków drzew, ich liści oraz owoców. Młodsze dzieci nawlekały jarzębinowe korale, a także rozpoznawały po dotyku skarby jesieni w liściastej dziupli. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały  film dotyczący znaczenia drzew dla ludzi i zwierząt.

Następnie udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, aby wspólnie posadzić  drzewka. Każda grupa wymyśliła imię dla swojego okazu i prężnie pomagała przy sadzeniu. Na naszym przedszkolnym placu pojawiły się dzisiaj: jarzębina „Celinka” posadzona przez Sówki, jarzębina „Balbinka” posadzona przez Jeżyki, jarzębina „Grażynka” posadzona przez Pszczółki, a także klon „Słodziak” posadzony przez Biedroneczki i „Misiaczek” – dąb posadzony przez Misiaczki. Dzięki nowym drzewkom w przedszkolnym otoczeniu zrobiło się jeszcze piękniej, a dzieci obiecały, że będą się nimi opiekować i je szanować.

Posadzone drzewka zostały zakupione ze środków pozyskanych z Urzędu Gminy Puchaczów oraz z WFOŚiGW w Lublinie.