Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Bal u Kopciuszka

18 października  2019 r w naszym przedszkolu odbył się „Bal u Kopciuszka. Tego dnia sala wypełniła się dziećmi przebranymi za:  wróżki, księżniczki, damy dworu, książęta, rycerze a także piraci, zwierzątka i wiele innych bajkowych postaci.  Przedszkolaki przywitały mamusie dzieci z grupy „Biedronki”, które wcieliły się w role Kopciuszków i odgrywały role wodzirejów jesiennego balu.

Dzieci z uwagą wysłuchały baśni, przeczytanej przez panią Wiolettę Adamczyk – mamę Jagody,  a potem wspólnie starały się odkryć jej morał. Dobroć, pracowitość i uczciwość zostaną w końcu zawsze nagrodzone, a prawdziwa miłość niczym się nie powinna zniechęcać. Należy zawsze szanować drugiego człowieka niezależnie od stroju, wyglądu czy wykonywanej pracy.

Potem przedszkolaki wraz z „Mamami-Kopciuszkami” wyruszyły do wspólnej zabawy w rytmach znanych przebojów. W trakcie balu dzieci uczestniczyły w licznych konkursach opartych na bajce „Kopciuszek”: próba mądrości, rozwiązywanie zagadek, oddzielanie grochu od wielu darów jesieni, grupowe stworzenie pantofelka Kopciuszka.

Wielką atrakcją podczas balu były zabawy: „figurki – marmurki”, tańce z szarfami, tańce w bańkach mydlanych, które wirowały nad głowami dzieci. Radości, humoru i śmiechu było co niemiara.

Uwieńczeniem balu byłą prezentacja dyniowej karocy wykonanej w każdej grupie. Po pokazie karoce ozdobiły hol naszego przedszkola.

Na koniec chętne dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć w Karocy Kopciuszka.

Przedszkolaki we wspaniałych nastrojach wróciły do swoich sal z niecierpliwością oczekując kolejnego balu.