Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

Śniadanie- wspólne spotkanie

7 listopada2019 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Śniadanie Daje Moc. Ma on na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W tym dniu uczniowie klas I-III zjedli wspólne wielkie śniadanie.

Na „wyspach śniadaniowych” znalazły się kolorowe warzywa, przeróżne owoce, ciemny i ziarnisty chleb, wędlina, nabiał oraz pyszne soki. Oprócz tego przeprowadzono pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu. Nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Po śniadaniu uczniowie w klasach wykonali pracę plastyczną ,, Mój talerz zdrowia”, którymi udekorowali korytarz przy stołówce szkolnej. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

W tym wyjątkowym dniu  mieliśmy okazję spędzić czas wolny w miłej i przyjaznej atmosferze. Takie wspólne spotkania pozytywnie wpływają na atmosferę i dobre samopoczucie. Akcję przygotowały panie: Marzanna Kraska i Halina Cieślik.