Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

SZLACHETNA PACZKA Z OSTRÓWKA

Już po raz czwarty wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku wzięli udział w nocy cudów. W Tym roku przygotowaliśmy szlachetna paczkę dla rodziny z Łęcznej. Przez dwa tygodnie nasi wolontariusze, uczniowie, rodzice nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedszkola kompletowali wszystkie potrzebne artykuły potrzebne do stworzenia paczki dla rodziny. Efekt znowu przerósł nasze oczekiwania. W tym roku udało nam się stworzyć dwadzieścia siedem paczek pełnych żywności, artykułów chemicznych, ubrań oraz upominków. To niesamowite jak nasza szkolna społeczność potrafi się zmobilizować i nie jest obojętna na potrzeby drugiego człowieka.

7 Grudnia z pięknie zapakowanymi paczkami wyruszyliśmy do magazynu, który znajdował się w Łęcznej. Tam przekazaliśmy naszą szlachetna paczkę. Jak zawsze podczas zbiórki, pakowania oraz przekazywania towarzyszy nam dobry nastrój, wzruszenie oraz radość, że możemy, chociaż trochę wspomóc rodzinę, która jest w potrzebie. Przedświąteczny okres szczególnie sprzyja obdarowywaniu innych prezentami jednak pamiętajmy, że nie tylko w święta wśród nas znajdują się osoby, obok, których nie powinniśmy przechodzić obojętnie gdyż, kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas’’.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wolontariuszom, rodzicom, Pani dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. To dzięki nim kolejny raz udało nam się stworzyć coś dla drugiego człowieka, a bezinteresowne pomaganie zdecydowanie poprawia humor i daje satysfakcję.