Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Święto Niepodległości

„Dzisiaj święto Polski
-Dzień Niepodległości.
Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada
Tym co padli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa”

W dniu 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Choć dzień ten wyglądał nieco inaczej niż w ubiegłych latach, mimo to nie zabrakło uroczystej i podniosłej atmosfery. Głównym celem obchodów  było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Nie mogliśmy się wszyscy razem spotkać na uroczystości, dlatego przedszkolaki z każdej grupy obejrzały nagrany wcześniej występ starszaków „Sówek” na temat Polski, barw narodowych i miłości do ojczyzny. Istotnym i pełnym powagi  akcentem było odśpiewanie hymnu narodowego. Maluchy z grup „Żabki” i „Motylki” w ramach realizacji programu „Muzyka to matematyka” wykorzystując instrumenty perkusyjne wykonały instrumentację „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci miały również możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia w patriotycznej fotobudce, prezentującej regionalny strój ludowy. Sesja fotograficzna „Jesteśmy Polką i Polakiem” to jedno z zadań programu „Piękna nasza Polska cała”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki  kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.