Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Z życia biblioteki szkolnej

 

Nowości w bibliotece szkolnej.

W celu  podniesienia poziom aktywności czytelniczej i rozbudzania zainteresowań czytelniczych  uczniów księgozbiór naszej szkolnej  biblioteki w II semestrze roku szkolnego 2020/2021 powiększył się o 30 pozycji książek na kwotę 410zł. Środki na zakup książek biblioteka zyskała dzięki współpracy Rady Rodziców oraz Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Żychlinie. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zakupie nowych pozycji. Nowości biblioteczne zostały wyeksponowane na specjalnej
czasowej wystawie bibliotecznej „ Nowości biblioteczne”. Zobaczcie sami :

XXI edycja Góry Grosza w Naszej Szkole.

Już  XXI raz nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej charytatywnej akcji
Góra Grosza. W tym roku, szczególnym roku pandemii i zdalnego nauczania akcja rozpoczęła się 26 października 2020r.i trwa do 25 maja 2021r. Do końca akcji zostało jeszcze 2 miesiące, a głównie uczniowie klas I-III naszej szkoły zebrali już mnóstwo grosików. Ucznennice klasy 2 już zaczeły liczyć zebrane grosze. Mamy nadzieję, że zdążą przed zakończeniem akcji wszystkie przeliczyć. Dla przypomnienia  Góra Grosza jest akcją
o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem już XXI raz jest zebranie środków na rodzinne domy dziecka.

Polskie Noble literackie – od Sienkiewicza do Tokarczuk.

W ramach wspierania  zainteresowań czytelniczych naszych uczniów na szkolnym korytarzy obok biblioteki szkolnej zawisła gazetka ścienna „ Polscy laureaci Literackiej Nagrody Nobla”przybliżająca twórców polskiej literatury, których praca i geniusz literacki zostały wyróżnione Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Rok świętego Jana Pawła II w bibliotece.

Biblioteka szkolna  upamiętniła  Rok świętego Jana Pawła II poprzez gazetkę ścienną wiszącą w bibliotece szkolnej. Cytat  świętego ...” Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybierać to, co najistotniejsze. Tyle rzeczy się publikuje. Nie wszystkie są wartościowe i pożyteczne. Trzeba umieć wybierać i radzić się co czytać.”…nadal jest aktualny
w dzisiejszych czasach.