Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Wycieczka do Sandomierza

 

W dniu 29 września uczniowie oddziałów 7 i 6 wybrali się na wycieczkę autokarową do Sandomierza. Sandomierz miasto nad Wisłą, położone na siedmiu wzgórzach. Po malowniczym mieście oprowadzała nas Pani przewodnik, która ciekawie przekazywała informacje historyczne przeplatane legendami i dowcipnymi historyjkami.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu po Wiśle podczas, którego mieliśmy okazję oglądać wspaniałą panoramę miasta oraz Góry Pieprzowe liczące około 500 milionów lat.

Z dziedzińca kamienicy Oleśnickich weszliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej. Są to piwnice i korytarze ciągnące się na długości pk. 500 metrów pod kamieniczkami Rynku.

Największą atrakcją okazała się wizyta w Zbrojowni. W gotyckich wnętrzach kamienicy znajdują się bogate zbiory należące do Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Miecze, kusze, łuki, czy szable to tylko nieliczne eksponaty zbrojowni. Każdy, kto odwiedzi to miejsce może doświadczyć żywej lekcji historii. Niezapomnianych wrażeń dostarczył rycerz, który oprowadził nas po zbrojowni, opowiadając fascynujące historie. Mieliśmy okazję przymierzyć stroje, zbroje oraz wziąć do ręki miecze. Byliśmy zachwyceni mogąc przenieść się choć na chwilę w dawne czasy.

Ogromne wrażenie wywarł na nas Rynek na Starym Mieście zaskakując nas swoim nietypowym położeniem i wielkością. Centralną część zajmuje Ratusz otoczony pięknymi kolorowymi kamieniczkami. Uczniowie pełni energii, uśmiechów i ze śpiewem na ustach wracali do Ostrówka.

 

Magdalena Proć

Urszula Przystup

Emilia Tęcza