Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Spotkanie z lekarzem

16 września 2022 roku w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć panią Kamilę Gorczycę - lekarza oraz ratownika medycznego. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi o pracy lekarza i ratownika medycznego. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pani Kamila pokazała, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć stetoskop, strzykawki, czepki, maseczki, strój ratownika i lekarza.  Przedszkolaki mogły posłuchać bicia serca kolegów oraz dokonać pomiaru ciśnienia. Poznały numery telefonów alarmowych. Obserwowały, w jaki sposób wykonuje się resuscytację oraz szycie chirurgiczne. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie.

Dzięki takim zajęciom dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Bardzo dziękujemy pani Kamili za wizytę w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.