Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

IV rocznica nadania imienia Szkole Podstawowej w Ostrówku

 

Dn. 6 czerwca 2013r. wSzkole Podstawowej im. Bohaterów armii Krajowej w Ostrówku  odbyła się uroczystość z okazji  4 rocznicy nadania imienia szkole i ufundowania sztandaru. Gościliśmy : Żołnierzy zrzeszonych w Światowym Związku Żołnierzy AK Okręgu Lublin i Obwodu Łęczna, Żołnierzy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość w Lublinie, środowisko lubelskie 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, przedstawicieli Fundacji Niepodległości z Lublina, księży, przedstawicieli władz powiatowych, samorządowych, dyrektorów szkół gminy Puchaczów i powiatu Łęczyńskiego, przedstawicieli szkół lubelskich, przedstawicieli związków zawodowych, radnych gminy Puchaczów, emerytów i rencistów szkoły w Ostrówku, sołtysów z obwodu szkoły i   rodziców. Uroczystość poprzedziła msza święta.
Następnie uczniowie z kl. 1 i 3 wraz z wychowawcami p. Marzanną Wrobel-Kraska i Haliną Cieślik  przygotowali program słowno-muzyczny. Po części artystycznej znamienici goście dzielili się wspomnieniami z czasów wojny i okupacji, opowiadali o walce, odwadze  i poświęceniu w obronie Ojczyzny. Była to wyjątkowa lekcja historii .
Na zakończenie uroczystości ze wzruszeniem dziękowali dyrekcji i  pracownikom za życzliwość i serdeczną  atmosferę a uczniom za skupienie i zainteresowanie przeszłością Polski.