Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

„DLA NIEPODLEGŁEJ”

W związku z 100. rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza szkoła postanowiła kontynuować działania podjęte w roku szkolnym 2017/2018 i tym samym po raz piąty zorganizować Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej”, który odbył się w naszej szkole w piątek 9 grudnia 2022r. Celem konkursu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży poezji o tematyce patriotycznej oraz promowanie młodych talentów. Wzięło w nim udział 21 uczestników, którzy reprezentowali następujące szkoły:

  1. Szkołę Podstawową im. Natalii Nekraszowej w Jaszczowie
  2. Szkołę Podstawową w Malinówce
  3. Szkołę Podstawową im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu
  4. Szkołę Podstawową im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku.

W Komisji Konkursowej zasiedli zaproszeni przez nas goście, a wśród nich: -Pani Dominika Zabłotna- inspektor ds. Oświaty i Kultury w Gminie Puchaczów, Pani Danuta Drzewosz- Jaszuk- pracownik biblioteki w Ciechankach oraz Pani Beata Sidor- Olejnik pracownik biblioteki w Szkole Podstawowej w Ostrówku. Po długich i trudnych obradach Komisja ogłosiła wyniki, które przedstawiają się następująco: w kategorii klas IV-VI: I miejsce zajęła Julia Zawrotniak (SP w Malinówce), II miejsce: Aleksandra Głowniak (SP w Nadrybiu), III miejsce: Jan Olejnik (SP w Ostrówku) oraz Oskar Kister (SP w Malinówce). W kategorii klas VII-VIII: I miejsce: Weronika Ludwikowska (SP w Nadrybiu), II miejsce: Wiktoria Kiejnich (SP w Nadrybiu). Przyznano także jedno wyróżnienie, które otrzymała Maja Żmuda (SP w Nadrybiu)  Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Wójta Gminy Puchaczów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.