Naszą witrynę przegląda teraz 246 gości 

Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

Dnia 23 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Na całym świecie organizowane są tego dnia wydarzenia zachęcające do pomagania osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz uwrażliwiające na problemy społeczne. Często nie zdajemy sobie sprawy  jak wiele osób , które mijamy na co dzień potrzebuje pomocy. Nie zawsze chodzi o wsparcie materialne ale o dobre słowo czy gest. Ile razy idąc do marketu czy też  na ulicy widzimy osoby proszące o drobny datek do puszki.  Jeśli osoba kwestująca ma jakąkolwiek plakietkę jeszcze się zastanowimy. Gorzej jest w przypadku osób, które są bezdomne lub na skraju ubóstwa i z garnuszkiem  w ręku proszą o przysłowiowy grosz. Zapala się w naszych głowach żaróweczka –czego ta osoba od nas chce, nie pomogę, przecież te pieniądze mogą zostać wykorzystane np. na zakup alkoholu. Tymczasem może wystarczy kupić przysłowiowa bułkę i parówkę tej osobie, bo to być może pierwszy posiłek w danym dniu u tej osoby. Nigdy nie wiadomo, co to za człowiek  i jaka jest jego historia – a los bywa czasem przewrotny i niesprawiedliwy.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, jak oraz dlaczego warto pomagać,  co to znaczy "pomocna dłoń", a także kto to jest wolontariusz. Na zakończenie zajęć przedszkolaki stworzyły plakaty „ Pomocnych Dłoni".

Nasza przedszkolna społeczność w każdym roku szkolnym włącza się w liczne akcje charytatywne (m.in wspomagamy „Szlachetną Paczkę”, włączamy się w akcję „Onkomikołaj”, „Zbieramy nakrętki” i „Góra Grosza”, #Załoga Czarusia itp.). Pomagajmy nadal, bo warto!!! Pomoc innym wiąże się z odczuwaniem radości i satysfakcji wynikającej z poczucia czynienia dobra.

Agnieszka Pietrzak