Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Czym jest Mózgowe Porażenie Dziecięce? To zespół zaburzeń ruchowych i posturalnych, które występują w wyniku uszkodzenia mózgu w okresie prenatalnym, okołoporodowym lub w pierwszych latach życia. Choroba ta może wpłynąć na zdolność dziecka do ruchu, komunikacji, nauki i samodzielności. Jest to wyjątkowo trudne wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin.

Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD) to trudna i nieuleczalna choroba, która dotyka wielu dzieci na całym świecie. Jest to temat, który nieustannie wymaga uwagi i wsparcia. W naszej szkole zawsze staramy się działać na rzecz różnych spraw społecznych. Tegoroczny Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego nie jest wyjątkiem.

Nasi uczniowie przygotowali wyjątkową gazetkę, która znajduje się w holu szkolnym. Gazetka ta zawiera informacje na temat MPD, jego objawów, leczenia i wpływu na życie dzieci. Jest to doskonała okazja, aby edukować naszą społeczność o tej ważnej sprawie i zwiększyć świadomość na ten temat.

Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zostali zachęceni do ubrania się na zielono w dniu 6 października. Zielony kolor jest symbolem wsparcia dla osób z MPD. Jest to wyraz naszej solidarności i zrozumienia dla tych dzieci i ich rodzin, które codziennie radzą sobie z trudnościami związanymi z tą chorobą.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie oraz za to, że razem możemy tworzyć bardziej empatyczną i zrozumiałą społeczność. Wszystko to razem sprawia, że jesteśmy szkołą pełną serca i troski.

 

Małgorzata Makuch

Marlena Błaziak