Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 

W listopadzie i grudniu 2023 roku odbyła się wzruszająca akcja charytatywna pod nazwą "OnkoMikołaj", zorganizowana przez Centrum Kultury w Łęcznej. Inicjatywa miała na celu zebranie prezentów dla dzieci przebywających na oddziale onkologii Lubelskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Partnerstwo w akcji objęła również Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku, gdzie uczniowie aktywnie uczestniczyli w zbiórce.

Zbiórki trwały od 13 listopada do 1 grudnia 2023 roku i odbywały się w wyznaczonych miejscach w siedzibach partnerów akcji. Pracownicy i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowe w Ostrówku włączyli się w akcję, mobilizując społeczność szkolną do zbierania różnorodnych przedmiotów, które miały poprawić komfort życia i przynieść uśmiech dzieciom przebywającym w szpitalu.

Głównym celem akcji było zebranie nowych przedmiotów, takich jak zabawki edukacyjne (LEGO, puzzle), książeczki, przybory szkolne, a także bogaty zestaw materiałów plastycznych i rękodzielniczych - farb akrylowych, plakatowych, pędzli, bloków rysunkowych, papieru kolorowego, nożyczek, klejów i mas plastycznych. Ponadto, zbiórka obejmowała kosmetyki dla dzieci, kolorowe piżamki, kocyki, słodycze i wiele innych artykułów, które mogłyby dostarczyć chwilę radości młodym pacjentom.

W dniu 4 grudnia 2023 roku uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Makuch, Panią Marleną Błaziak i Panią Eweliną Kłembokowską wzięli udział w uroczystym przekazaniu zebranych prezentów do Centrum Kultury w Łęcznej. Ich obecność dodatkowo podkreśliła społeczny charakter akcji i pokazała, że wszyscy, niezależnie od wieku, mogą przyczynić się do wspólnego dobra. Dzieci wraz z opiekunami mieli okazję doświadczyć radości dzielenia się i pomocy potrzebującym, co stanowiło niezapomniane doświadczenie edukacyjne.

Akcja "OnkoMikołaj" była wyrazem wielkiego zaangażowania społeczności lokalnej, szkoły, oraz partnerów akcji. Dzięki ich wspólnym wysiłkom udało się stworzyć świąteczną atmosferę pełną radości i uśmiechu dla dzieci, które walczą z chorobą. To wzruszające wydarzenie pokazało, że wspólnota potrafi działać razem dla wspólnego dobra, przynosząc nie tylko prezenty, ale przede wszystkim nadzieję i wsparcie dla najmłodszych.