Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

W 1999 roku UNESCO ustanowiło Światowy Dzień Poezji obchodzony 21 marca. Dzień ten ma na celu popularyzowanie poezji – czytania, pisania, uhonorowania poetów i publikowania wierszy. W tym dniu na całym świecie organizowane są wydarzenia poświęcone poezji.

21 marca przedszkolaki z Ciechanek radośnie witały wiosnę a popularyzowanie poezji dziecięcej przełożyły na dzień następny.

W zorganizowanym konkursie recytatorskim „Wiersze na wesoło” udział wzięły chętne przedszkolaki z każdej grupy wiekowej.  Mogły sprawdzić swoje umiejętności recytatorskie, odwagę i charyzmę przed całą społecznością przedszkolną. Uczestnicy zaprezentowali zabawne wiersze, które bardzo podobały się publiczności. Udział w konkursie ma na celu popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich ale przede wszystkim rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności. Podczas tego konkursu ukazały się „perełki”, które warto rozwijać w tym kierunku. Powołane jury oceniało interpretację utworu, poprawność i ekspresję recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Miejsca przyznano w trzech kategoriach wiekowych.

 

Najlepsi w kategorii wiekowej 3-4 latki:

I miejsce: Szymon Siepsiak

II miejsce: Wiktor Kot

III miejsce: Marcel Kwiatkowski

 

Najlepsi w kategorii wiekowej 5 latki:

I miejsce: Michalina Włodarczyk

II miejsce: Alicja Mańka

III miejsce: Oliwier Skibiński

 

Najlepsi w kategorii wiekowej 6 latki:

I miejsce: Jakub Madej

II miejsce: Alicja Jastrzębska

III miejsce: Oliwia Niedobylska

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało dyplom i kolorowankę a dzieci, które zajęły miejsca dodatkowo nagrodę rzeczową.

Organizowanie konkursów recytatorskich to nie tylko promowanie literatury dziecięcej ale przede wszystkim korzyści dla samego uczestnika, który może zaprezentować swój talent i uwierzyć w siebie a sam występ może okazać się większym sukcesem niż sama wygrana.

Gratulujemy jeszcze raz! Byliście wspaniali!

Anna Kwiatosz