Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

„Zajączki poznają zawody”

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że  każda praca jest ważna, potrzebna, że każdy zawód należy szanować. W minionym roku  w ramach realizacji” Programu preorientacji zawodowej’ dzieci z grupy Zajączki miały okazję poznać różne zawody. W przedszkolu spotkały policjanta, garncarza, aktorów. Odwiedziły pracowników banku i poczty w ich miejscach pracy, a także zawitały do Strefy Edukacyjnej LW w Bogdance.

Dużą porcję wiedzy o swojej pracy dostarczyli im rodzice. W listopadzie pojawił się w naszym przedszkolu tata Zuzi –pan Jacek, który z wielką pasją opowiedział nam o pracy strażaka. W drugiej połowie listopada skorzystaliśmy z zaproszenia mamy Radka – pani Pauliny i odwiedziliśmy ją w pracy – w rodzinnej piekarni. Była to bardzo „smaczna” wyprawa. Następnie w styczniu gościliśmy pana Mateusza – tatę Ali. Dzięki tej wizycie Zajączki dowiedziały się dużo o pracy górnika. W piękny majowy dzień pojechaliśmy do Łęcznej, gdzie w swoim miejscu pracy przyjęła nas mama Basi – pani Honorata. Dzięki jej zaproszeniu poznaliśmy firmę Netia i jej pracowników. Nasze przedszkole stale współpracuje z biblioteką w Ciechankach, której pracownikiem jest mama Mai – p. Monika. Zajączki to stali bywalcy biblioteki i z pewnością wiedzą, czym zajmuje się bibliotekarz.

Bardzo dziękujemy rodzicom za współpracę i cudowne wspólne chwile. Liczymy na kolejne ciekawe i niezwykle pouczające spotkania.

Zajączki ze swoimi paniami