Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku w Projekcie

"Let's Be Pen Pals!"

W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Ostrówku przystąpiła do międzynarodowego projektu e-Twinning "Let's Be Pen Pals!".

Podczas realizacji projektu „Let’s Be Pen Pals” uczniowie doskonalili znajomość języków obcych, poznawali inne kultury oraz uczyli się zaistnieć w kulturze globalnej, nie tracąc jednocześnie własnej tożsamości. Projekt ten promował również Polskę i naszą rodzimą kulturę.

Uczniowie z Polski i Hiszpanii nawiązali kontakt mailowy, wymieniając informacje o sobie: wieku, zainteresowaniach, ulubionych zajęciach i potrawach. Kolejne etapy projektu obejmowały:

1. Przygotowanie filmiku i prezentacji o swojej szkole - uczniowie pokazali, jak wygląda ich placówka i opowiedzieli o codziennym życiu szkolnym.

2. Kartki świąteczne - w grudniu uczniowie samodzielnie wykonali kartki świąteczne i opisali tradycje związane ze świętami w Polsce.

3. Prezentacja o swojej okolicy - w lutym uczniowie przygotowali prezentacje i filmiki o swoich miejscowościach, przedstawiając ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne.

4. Wirtualne kartki wielkanocne- w marcu uczniowie wymienili się wirtualnymi kartkami wielkanocnymi i opisali tradycje wielkanocne w Hiszpanii i Polsce.

5. Tematyczne filmiki - w maju uczniowie nagrali krótkie filmiki na wybrane przez siebie tematy, m.in. o świętowaniu Dnia Dziecka w naszej szkole.

6. Spotkania online - uczniowie mieli okazję spotkać się online, aby zaśpiewać świąteczne piosenki w swoich ojczystych językach oraz porozmawiać o swoich rodzinach, ulubionych potrawach, klubach sportowych i zainteresowaniach.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nie tylko rozwijali swoje kompetencje językowe i kreatywność, ale przede wszystkim poznawali inne kraje, tradycje i elementy życia codziennego. Projekt sprzyjał również transferowi językowemu oraz rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.

Udział w projekcie "Let's Be Pen Pals!" to nie tylko nauka, ale także wspaniała przygoda i okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni, które mogą przetrwać lata. To doświadczenie z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów na długo!

 

Projekt został również poddany ewaluacji ze strony uczniów oraz nauczycieli biorących udział w projekcie, mieli oni możliwość poddać go swojej indywidualnej ocenie. Wyniki przeprowadzonej ewaluacji zostały opracowane i można się z nimi zapoznać klikając w link:

https://www.canva.com/design/DAGI8G9zeM8/G-c6e6Z3r7aczbLJNbL8jg/edit?utm_content=DAGI8G9zeM8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton