Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Z RODZICAMI INACZEJ ……..

 

Jednym z najważniejszych zadań naszej szkoły jest promowanie zdrowia i współpraca z rodzicami. A jeżeli promocja zdrowia – to zdrowy styl życia.

Podsumowaniem całorocznej pracy z zakresu promocji zdrowia było zorganizowanie imprezy sportowej z udziałem najbliższych członków rodziny w naszym przypadku mam.. Celem spotkania była przede wszystkim dobra zabawa ,ale miała ona też zachęcać do czynnego wypoczynku. Do zabawy wybrano  łatwe konkurencje jednakowo dostępne dla dzieci jak i ich rodziców.

Dzieci ze swoimi rodzicami bawiły się wspaniale, startowały

we wszystkich konkurencjach. W wielu przypadkach rodzice musieli się bardzo starać by dorównać sprawnościowo swojemu dziecku. Na koniec zmagań mamom zastępca dyrektora szkoły pan Jarosław Burkiet wręczył pamiątkowe medale za trud i czasami  ofiarność.

Impreza została oceniona przez uczestników bardzo wysoko.

Tego typu spotkanie po raz kolejny potwierdziło wielką potrzebę integrowania środowiska rodzinnego dziecka. Ale nie tylko. Ważne jest bowiem również nauczenie dzieci prawidłowego stosunku do własnego zdrowia, zachęcanie do aktywnej obecności we własnym środowisku.

Chcemy nauczyć, że sport to nie tylko wynik, ale przede wszystkim droga do zdrowia, ładnego wyglądu, rozwijania własnych zainteresowań i osobowości.