Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Program wychowania fizycznego realizowany jest w szkole przede wszystkim na lekcjach wychowania fizycznego, w których obowiązkowo uczestniczą wszyscy uczniowie. Na nich młodzież szkolna rozwija i podnosi na wyższy poziom swoje umiejętności ruchowe oraz kształtuje swój stosunek do aktywności fizycznej.
Niebagatelną rolę w ogólnym rozwoju uczniów pełnią również pozalekcyjne zajęcia sportowe.
Każdy człowiek ma naturalną potrzebę ruchu, przejawiającą się już od dzieciństwa ..
Pozalekcyjne zajęcia sportowe dają uczniom możliwość spędzania czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać zainteresowania sportowe .Uczniowie doskonalą podstawowe formy ruchu, uczą się nowych form ruchu, dbają o swoją sprawność fizyczną.
W ramach docelowych zajęć pozalekcyjnych klasa II i V spotkała się w sobotę na  biegach przełajowych pod nazwą „BIEG Z NATURĄ”. Była to forma aktywnego spędzania czasu na łonie natury. W tym dniu dopisała piękna pogoda. Biegaliśmy w pobliskim lesie. Dystans był dostosowany do możliwości uczniów. Celem biegu było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcanie do różnych form aktywności wraz z rodziną.
Inną formą zajęć pozalekcyjnych były wyjazdy na lodowisko. Wyjazdy trwały zaledwie kilka godzin, ale za to towarzyszyły im duże emocje. Wchodząc na lodowisko nie wszyscy wiedzieli czego się spodziewać. Niektórzy nigdy nie jeździli na łyżwach, inni jeździli, ale bardzo dawno temu. Okazało się, że nasi uczniowie potrafią fantastycznie poruszać się na lodzie. Było dużo śmiechu, radości oraz upadków na lód, którymi się nie zniechęcaliśmy.
Z dumą możemy powiedzieć, że wszyscy zdobyliśmy nową sprawność i nauczyliśmy się jeździć na łyżwach. Cali i zdrowi, choć nieco wyczerpani wróciliśmy o domów.
Wyjazdy były bardzo udane i mamy nadzieję, że nie zabraknie chętnych na kolejne wycieczki, nie tylko na lodowisko.
W celu uczczenia zimy klasa druga i trzecia spotkała się na Zimowym Dniu Sportu. Zabawy odbywały się na „Orliku”. Chodź pogoda dopisała, więcej zabaw było na trawie niż na śniegu, Nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. Była bitwa na śnieżki, skoki po resztkach śniegu, konkurencje sportowe. Nie zabrakło też słodyczy dla wzmocnienia, a co najważniejsze humoru i ochoty do zabawy. Dzień ten dostarczył dzieciom niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Na pewno będą go długo wspominać.
W czasie ferii zimowych nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali wyjazd na stok narciarski do Krasnobrodu.
W ramach Szkolnego Dnia Sportów Zimowych, każdy zjeżdżał, na czym mógł, łapiąc resztki topniejącego śniegu. I chociaż zima w tym roku nas nie rozpieszcza, to trzeba ten dzień zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda była jeszcze w sam raz, śniegu też wystarczyło dla wszystkich jeżdżących. Trochę poobijani ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Na pewno w przyszłym roku tam się wybierzemy. Po takich wyjazdach przybywa zwolenników narciarstwa. Niektórzy tak zasmakowali jazdy na nartach ,że jeszcze łapiąc resztki śniegu zdążyli namówić rodziców na wyjazdy na inne stoki.