Naszą witrynę przegląda teraz 300 gości 

POCZYTAJ BRATKOWI

 

Uczniowie klasy III i rocznego przygotowania przedszkolnego włączyli się do ogólnopolskiej akcji wydawnictwa OPERON,, Poczytaj Bratkowi’’.

Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie czytelnictwa u uczniów klasy III oraz pomocy w adaptacji do szkoły młodszych uczniów.

Uczniowie z klasy III czytają głośno bajki pt:’’ O tym jak zaprzyjaźnić się z książką’’, ‘’ O tym jak Pola zasnęła na zajęciach’’, ,,O tym  czy  Samosia może sama przebywać w szkole’’?.         Następnie uczniom młodszym zadawali pytania sprawdzające stopień zrozumienia przez dzieci przeczytany tekst, oraz zawarte w nim problemy.

Młodsi uczniowie dzięki temu mogli także poćwiczyć sprawność swojej ręki, gdyż po każdej przeczytanej książce kolorowały rysunki tematycznie związane z przeczytanym tekstem.

Wszystkim działaniom przyglądał się Bratek, pluszowa maskotka, która jest przewodnikiem dzieci podczas trwania projektu. Już od pierwszego dnia zyskał sympatię dzieci i został posadzony na honorowym miejscu w kąciku czytelniczym.

Tego typu akcje są bardzo korzystne dla rozwoju dzieci, ponieważ tym młodszym pomagają w adaptacji szkolnej, zaś starszym uświadamiają jak wiele mogą zrobić dla swoich młodszych kolegów, a jednocześnie rozwijają zamiłowania do czytelnictwa dla siebie i innych.

Halina Cieślik