Naszą witrynę przegląda teraz 298 gości 

PALMY, ZAJĄCE ,PISANKI....

4 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne. W sali przedszkolaków królowały palmy, pisanki i zające. Było wiosennie i świątecznie. Dzieci z oddziału przedszkolnego i rocznego przygotowania przedszkolnego dowiedziały się jak powstają palmy, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym. Wszyscy podziwiali piękne stroiki, rzeźby i serwety.

Zaproszeni goście przy kolorowych wielkanocnych stolikach prezentowali symbole wielkanocne. Pani Mieczysława Skoczylas reprezentująca Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrówku stworzyła dla dzieci piękne palmy, Pan Roman Śledź ( rzeźbiarz z Malinówki) opowiadał o swojej pracy oraz zaprezentował rzeźby przedstawiające sceny Drogi Krzyżowej, Pani Karolina Roczon (florystka) przystroiła salę pięknymi wiosennymi stroikami, Pani Dorota Śledź ( artystka) prezentowała koronkowe serwety i koszyczki, pani Lucyna Kowalska oraz pani Paulina Maciejak (rodzice)  tworzyły cekinowe pisanki. Wszystkie wytwory zaproszonych gości dzieci mogły dotknąć oraz  pomóc przy ich wykonaniu.

Tworzeniu towarzyszyła świetna zabawa, dzieci z ciekawością i ogromnym zaangażowaniem rozmawiały z zaproszonymi gości. Na zakończenie warsztatów każdy z zaproszonych gości włożył jeden z symboli Świąt Wielkanocnych do koszyczka.

Pięknie świecące słońce przez okno, dzieci ubrane w kolory wiosny oraz symbole Wielkiej Nocy sprawiły, że w szkole zapachniało zbliżającymi się Świętami.

Za organizację warsztatów odpowiedzialne były Pani Dorota Śledź oraz Pani Halina Cieślik.