Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

ANDRZEJKOWE CZARY-MARY

27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek.

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewają wosk przez otwór klucza

,, odczytując’’ cień rzucany przez odlew. Często tak doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach , nabierających w tym dniu szczególnej mocy.


Także w naszej szkole uczniowie mogli poczuć czar Andrzejkowych wróżb i zabawy.

Jako pierwsi bawili się uczniowie klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego pod czujnym okiem wychowawców. Była to dla uczniów doskonała zabawa przy dźwiękach znanych przebojów. Oprócz tradycyjnych tańców dzieci wzięły udział w licznych zabawach integracyjnych : taniec na gazecie, zabawy z chustą animacyjną , tańce i zabawy w kole.

Jak przystało na zabawę andrzejkowa nie mogło zabraknąć dzieci przebranych za czarodziei i czarownice, koty, elfy, wróżki pojawił się nawet strój kowboja. Wszyscy, którzy się przebrali wzięli udział w konkursie na najładniejszy strój wykonany samodzielnie. Wybór był bardzo trudny i dlatego też komisja wyróżniła 11 osób.

Po zabawie najmłodszych przyszedł czas na uczniów klas IV-VI, ale za nim starsi zaczęli tańce Pani Dyrektor Małgorzata Marcinek z pomocą Pana Wicedyrektora Jarosława Burkieta  wylała wosk i  razem z Panią Lucyną Kucharską odczytała wróżbę dla szkoły.  A było nad czym myśleć gdyż  odlew wosku w tym roku był wyjątkowo wieloznaczny i ciekawy. Jedni widzieli w nim rybę, drudzy żabę, jeszcze innym udało się zobaczyć wyspę z palmami. Każdy jednak był zdania, że wróżba zwiastuje nam ciekawy rok pełen sukcesów.

Na korytarzy szkolnym można był sobie także powróżyć. Tam uczniowie klas starszych wróżyli z kart, serc, kolorowych papierków i liczb.

Nie mogło zabraknąć poczęstunku, który wszyscy mogli spożyć w przerwie.


Didżejem w tym roku była Pani Teresa Budzińska, która jak przystało na prawdziwego didżeja zadbała o oprawę muzyczną zabawy, w masce i pelerynie była nie do poznania.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotowali dekorację oraz wróżby a podczas zabawy klas starszych uczniowie  zadbali także o muzykę.

Wspólna zabawa andrzejkowa sprawiła dzieciom wiele radości, zarówno tym młodszym jak i starszym i z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci a na pewno do następnego roku kiedy to znowu nadejdzie czas wróżb i czarów.

 

Marta Stefańska