Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Zabawa karnawałowa

 

30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Był to jednak także dzień pełen innych wrażeń.
Tradycją naszą jest to, iż podczas zabawy choinkowej dzień rozpoczyna się przekazaniem władzy Samorządowi Uczniowskiemu. Pan Wicedyrektor  Jarosław Burkiet wręczył symboliczny klucz przewodniczącej Samorządu Martynie Zabłotnej, która zaprezentowała nową Radę Pedagogiczną. Uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do powierzonego im zadania i wcielili się w role nauczycieli oraz pracowników szkoły. Starali się ukazać strojem najbardziej charakterystyczne elementy i cechy danej osoby. Po prezentacji nowi nauczyciele udali się do klas, a ich zadaniem było nauczenie dzieci piosenki oraz wykonanie wspólnego plakatu przedstawiającego ,, Moje marzenia’’. Po około 1,5 godzinie i wykonanych zadaniach wszyscy razem ponownie pojawili się w sali, aby zaprezentować to, co przygotowali. Każda klasa zaśpiewała piosenkę oraz zaprezentowała swoje marzenia na plakacie. Za wykonanie piosenki każda klasa otrzymała drobną nagrodę.
Następnym punktem programu był spotkanie z pracownikiem Koła Łowieckiego
,, Bażant’’. Uczniowie klas IV-VI mogli wysłuchać ciekawych informacji na temat zwierząt. Lekcja, którą prowadziła Pani Magdalena Mróz była wzbogacona o prezentację multimedialną, uczniowie mogli także z bliska przyjrzeć się atrybutom, które posiadają zwierzęta. Po ciekawej  prezentacji wszyscy udali się na pyszny obiad.
W Końcu nadszedł czas na zabawę. Pięknie ubrana hala zapełniła się wróżkami, elfami, księżniczkami, kowbojami. Pojawili się także bohaterowie z różnych bajek. Do tańca zagrzewał wszystkich didżej, który muzyką wprowadził uczniów w różne zakątki świata. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, jechaliśmy pociągiem, robiliśmy kółeczka i wężyki, nie obyło się bez kankana, zorby oraz kaczuch.
Na zabawę choinkową tradycyjne przybyło wielu rodziców ze swoimi pociechami. Odwiedzili nas także nasi absolwenci.
Uczniowie w przerwach mogli skorzystać ze sklepików, które prowadzili jak co roku niezawodni rodzice.
O godzinie 17: 00 muzyka ucichła i na wszystkich czekał już autobus szkolny, aby odwieźć trochę zmęczonych, ale zadowolonych uczniów do domu.
Wszyscy tym samym rozpoczęli ferie zimowe, podczas, których będą mogli nabrać sił do dalszej nauki.

 

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych oraz białych

ferii zimowych