Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Wizyta w bibliotece

W dniu 29.01.2015r. dzieci z przedszkola i z klasy I odwiedziły wraz z opiekunami - panią Anną Tkaczyk i panią Agatą Wójcik Filię Biblioteki w Ciechankach. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie w bibliotece. Panie bibliotekarki bardzo ciepło nas powitały, opowiedziały dzieciom o pracy w bibliotece, o tym czego nie wolno robić, jak trzeba dbać o wypożyczone książki. Następnie pani bibliotekarka wyjęła z półek książki dla dzieci i każdy mógł sobie wybrać coś dla siebie.

Dzieci w trakcie pobytu w bibliotece zobaczyły zbiory książek równo ułożone na półkach i posegregowane tematycznie oraz alfabetycznie.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz wypożyczać i oddawać przeczytane książki. Następnie po wysłuchaniu wiersza o bibliotece dzieci obejrzały prezentację multimedialną o budowie książki. W trakcie oglądania prezentacji każde dziecko miało przed sobą książkę i odnajdywało poszczególne elementy budowy książki.

Wychodząc z biblioteki dzieci otrzymały upominek w nagrodę za kulturalne zachowanie się w bibliotece. Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze a dzieci obiecały, że na pewno jeszcze bibliotekę odwiedzą.

To było bardzo ciekawe spotkanie, za które serdecznie dziękujemy.