Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 
WARTO PRZECZYTAĆ

 

Czy wojna jest dla dziewczyn /Paweł Beręsiewicz/

Historia małej Elki, którą pewnego dnia zaskoczyła II wojna światowa i bardzo popsuła jej dzieciństwo. Piaskowe kulki zamieniły się w groźne bomby, tatę wezwały ważne sprawy i w ogóle nie chciały wypuścić, a mama-lekarka to już naprawdę prawie nie mogła wyjść z pracy. Elka uczy się uważać na słowa. Radzić sobie, nie beczeć. I nawet robić opatrunki!
I dochowywać najprzeogromniejszych tajemnic! A przecież jest tylko małą dziewczynką i nie powinna dźwigać tak wielkich ciężarów.

O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów /Zubrzycka Elżbieta/

Zajączek Filip urodził się mały i strachliwy. A że był wolniejszy niż inni, wyśmiewali się z niego przyjaciele i rodzeństwo. Niezdara czuł się osamotniony aż do dnia, w którym poznał miłą Pusię - łabędzie dziecko mieszkające na jeziorze. Wspólnym zabawom przyjaciół nie było końca, aż pewnego mroźnego dnia wydarzyło się coś przerażającego, na zawsze odmieniając życie zajączka... Oto pełna akcji opowieść o wielkim strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu. Z tej książeczki dzieci dowiedzą się, że warto biegać, ćwiczyć i nie bać się, nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. To także pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego świata i o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, a przede wszystkim - wierzyć w siebie.

Co się dzieje w tym mieście?! /Adam Molenda/

Świetna powieść "z dreszczykiem", która do samego końca trzyma czytelnika w napięciu, co chwila czymś go zaskakując. Grupka przyjaciół wspólnie spędza ferie świąteczne w Żywcu. Gdy dzieciaki poznają legendę o ukrytych tu kiedyś klejnotach, których nigdy dotąd nie odnaleziono, postanawiają spenetrować podziemia i sami ich poszukać. Nie jest to jednak proste, bo w mieście zaczynają się dziać...

Koniecznie przeczytaj!!!

Ciekawe artykuły w czasopismach

 

Magdalena Lange-Rachwał :  Pierwsze kroki w szkole.
Życie szkoły 2016 nr 7 s. 2-3

Karolina Oleksa : Powród do szkoły.
Życie szkoły 2016 nr 7 s. 24-26
Normy i zasady społeczne w grupie przedszkolnej.

Wychowanie w Przedszkolu 2015 nr 5(7) s. 19-21