Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

DZIEŃ ZIEMI I SŁUŻBY ZDROWIA

 

20 kwietnia obchodziliśmy Dzień Służby zdrowia i Dzień Ziemi. Na uroczystość zaproszeni zostali pracownicy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Puchaczowie oraz rodzice pracujący w służbie zdrowia. Swoja obecnością zaszczyciły nas Pani Beata Jędruszak, która odpowiada za profilaktykę w naszej szkole, Pani Joanna Adamiak- pielęgniarka pracująca w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łęcznej oraz Panią Marię Jasielską, która zachęcała naszych uczniów do dbania o zęby gdyż zajmuje się stomatologią.

Uczniowie klas IV-VI  zaprezentowali część artystyczną poświęconą pracy lekarzy i pielęgniarek. Zwrócili uwagę na znaczenie środowiska dla zdrowia człowieka. Szkolny chór Pod kierownictwem Pani Doroty Kubuśki – Adamiak dedykował miłym gościom utwory muzyczne oparte na twórczości Jana Brzechwy.

Na zakończenie uczniowie mogli zadawać pytania naszym gościom. Dowiedzieli się, na czym polega praca pielęgniarki oraz lekarza, jakie zabiegi przeprowadzają nasi goście i na czym one polegają.  Uczniowie przekonali się, iż praca w służbie zdrowia to ogromna odpowiedzialność za drugiego człowieka, która niejednokrotnie wymaga ogromnego poświecenia oraz precyzji.