Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

 

Dnia 30 kwietnia  odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości było: Bóg, Honor, Ojczyzna. Następnie uczniowie klas IV –VI pod kierunkiem Pani Sylwii Kot wystąpili z wierszami upamiętniającymi to majowe wydarzenie. Recytacja wierszy była przeplatana piosenkami chóru, który przygotowała Pani Dorota Kubuśka -  Adamiak. To kolejna lekcja historii w naszej szkole, która stała się już tradycją.

Dzięki takim spotkaniom dążymy do kształtowania w naszych uczniach postaw patriotycznych, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie. Cieszymy się wolną Polską oraz tym, że możemy wywiesić biało- czerwona flagę i z dumą śpiewać polski hymn.