Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

,,Ze sportem i zdrowiem za pan brat”

 

Dużo radości, dużo emocji, a przede wszystkim dobra zabawa! W takiej atmosferze odbył  się III Turniej Gier i Zabaw Sportowych ,,Ze sportem i zdrowiem za pan brat” pod patronatem i o puchar Wójta Gminy Puchaczów. W turnieju wzięło udział 5 drużyn klas I-III z terenu gminy.

Turniej odbył się 16 czerwca 2015r. na boisku wielofunkcyjnym ,,Orlik” w Ostrówku. Nadrzędnym celem turnieju była:

- popularyzacja aktywności fizycznej, rozwijanie sprawności ruchowej oraz propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci,

-propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia.

Dzięki współpracy z Urzędem Gminy oraz sponsorami: - Radą Sołecką w Szpicy

- Ochotniczą Strażą Pożarną w Szpicy

- Kołem Gospodyń Wiejskich w Ostrówku

- Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Puchaczów Panem Karolem Zabłotnym

- Radną wsi Ostrówek Panią Mieczysławą Skoczylas

pozyskaliśmy fundusze z przeznaczeniem na dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe dla zawodników jak  szkół biorących udział w zmaganiach sportowych.

W trakcie sportowych potyczek panowała znakomita atmosfera. Na twarzach uczestników malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie, zapał i walka wyzwalały pozytywne emocje i uśmiechy. Tak naprawdę nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa, a w takiej sytuacji przegranych nie było. Podczas uroczystego zakończenia imprezy zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe dla szkół i zawodników.

W wyniku rywalizacji sportowej I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku, II miejsce Szkoła Podstawowa w Puchaczowie,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Nadrybiu,  IV Szkoła Filialna w Ciechankach

i V miejsce Szkoła Filialna w Zawadowie.

Dopisała pogoda, humory, a także nie zabrakło sportowych emocji, ale na kolejny taki turniej musimy zaczekać do następnego roku.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w zmaganiach sportowych.

Agata Wójcik

Halina Cieślik

Marzanna Kraska