Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Wycieczka dydaktyczno-krajoznawcza do Zawieprzyc i Kozłówki

27. 10. 2015 r. uczniowie klas 1-6 zwiedzali ruiny zamku w Zawieprzycach i kompleks pałacowy Zamojskich w Kozłówce.

W Zawieprzycach uczniowie poznali historię tajemniczych ruin stojących na skarpie doliny Wieprza i legendę o tragicznej miłości możnowładcy. Dodatkową atrakcją wprowadzającą tajemniczy nastrój do mrocznej historii była gęsta mgła spowijająca całą okolicę.  Duże wrażenie wywarł na dzieciach park w barwach jesieni.

Kozłówka przywitała nas piękną pogodą. Dzieci z zachwytem podziwiały kompleks pałacowy i ogrody należące w przeszłości do rodu Zamojskich zbudowany na wzór Wersalu.

Zachwyciły nas zbiory obrazów i wystrój wnętrz. Stąpając po czerwonym dywanie wśród eksponatów zgromadzonych w pięknych pokojach przez chwilę poczuliśmy ducha dawnej epoki. Spacerowaliśmy również po parku utrzymanym w stylu angielskim oraz podziwialiśmy francuskie ogrody.  Urzekły nas jesienne  barwy i szelest liści pod stopami. Różanecznik zmrożony jesiennymi przymrozkami był już tylko wspomnieniem swej świetności sprzed miesiąca.

W powozowni przekonaliśmy się, w jakich warunkach podróżowano w ubiegłych wiekach. Podziwialiśmy powozy i ekwipunek konieczny do długiej podróży oraz akcesoria do jazdy konnej. Najbardziej zaciekawił nas bicykl – rower o bardzo dużym przednim kole.

Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła wiedzy na temat historii regionu  ściśle związanej z historią Polski oraz bogatej wiedzy przyrodniczej.