Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Wycieczka do Muzeum Domków dla Lalek

29 września 2016 roku klasy IIIc i IIId z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Ostrówku zwiedzały Muzeum Domków dla Lalek. Wizyta w muzeum była nagrodą za zdobycie I-go miejsca przez uczennicę Blankę Staszewską w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mój wymarzony domek dla lalek”

Uczniowie zostali przeniesieni w magiczny sposób do krainy domków dla lalek, gdzie królowały misternie wykonane domki i sklepiki dla małych dziewczynek i chłopców. Mogliśmy obejrzeć  między innymi Dom Panny Julii, Salon ślubny i fryzjerski, sklepiki, klinikę dla zwierząt a nawet kościół i salę zakonną. Wystawa zainspirowała nas do wykonania podczas warsztatów plastycznych, które także były nagrodą, komódek dla własnych lalek. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do pracy i wykonali przepiękne komódki.

Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie po błyskawicznej wycieczce windą mogli obejrzeć wszystkie okoliczne budynki, którymi zachwycali się będąc na dole. Największe wrażenie wywarł na nich oczywiście Stadion Narodowy.

Wyjazd był bardzo udany i przyniósł wszystkim wiele radości. Gratulujemy Blance wygranej i dziękujemy za wspaniałą wycieczkę!

 

Katarzyna Król