Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości 

Wizyta Ratowników Medycznych

w naszym przedszkolu

 

26 września 2016 roku w naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Ratowników Medycznych, p. Dominika Gorczycę i p. Kamilę Wójcik.

Ratownik medyczny to osoba, która w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym uprawniona jest udzielania świadczeń zdrowotnych       w sytuacji bezpośredniego, nagłego stanu zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń, zadławień oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.